Мурахи – корисні комахи

Мурахи – корисні комахи. Руйнування їхніх колоній прирівнюється до браконьєрства. Поселення мурашок – важлива складова лісового біоценозу, вони виконують безліч екологічних функцій. Лісники називають мурах друзями лісу. Серед видів мурашок, які проживають на нашій території одним із найбільш поширених видів є мураха лісова.
Ці істоти – еврифаги. Мурахи – хижаки. Харчуючись жуками і метеликами, вони захищають ліс. За рік існування одна середня колонія з’їдає від 100 тис. до 1 млн. комах. При зростанні кормової бази збільшується кількість хижаків. Мурашки збирають насіння багатьох рослин. Гублячи його, вони сприяють поширенню багатьох видів рослин. Глибина мурашників може досягати 2-4 м в товщу грунту, а у висоту до 1,5 м, діаметром до 3 м. А тому перероблена ними органічна маса є прекрасною поживою для дерев. У зв’язку з тим потрібно охороняти мурашники. Ми зобов’язанні турботливо ставитися до природи і її багатств, бо від неї залежить наше майбутнє.
Працівниками служби охорони Парку щорічно проводиться огороджування мурашників. Виявляємо нові колонії і проводимо роботу по їх збереженню.
“Розоряючи мурашник, ти розоряєш будинок друзів,” – говорить народне прислів’я.

Провідний інженер з охорони природних екосистем
Волинський С.А.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *