Відкриття науково-дослідної лабораторії екологічного моніторингу та проблем біорізноманіття.

Розпочато функціонування науково-дослідної лабораторії екологічного моніторингу та проблем біорізноманіття в структурі відділу науки національного природного парку «Кременецькі гори»!

Відповідно до стратегічних завдань Парку та за підтримки Мінприроди було закуплено спеціальне лабораторне обладнання та вимірювальні прилади з метою підвищення рівня наукових досліджень та ефективного забезпечення виконання програми Літопису природи. Основними завданнями науково-дослідної лабораторії екологічного моніторингу та проблем біорізноманіття є проведення досліджень згідно з планом науково-дослідних робіт відділу науки у відповідності з пріоритетами, що визначені Проектом організації території Парку, а також виконання прикладних розробок за напрямами наукової, природоохоронної та еколого-освітньої діяльності.

Основними напрямами роботи лабораторії є: інвентаризація флори і рослинності в межах Парку і на прилеглих територіях, оцінка її таксономічної репрезентативності та обґрунтування шляхів її оптимізації; фоновий моніторинг за станом видів рослин, що включені до переліків міжнародних, національних і регіональних червоних списків; інвентаризація фауни в межах Парку і на прилеглих територіях; вивчення міжсистемних зв’язків, структури і закономірностей функціонування природних комплексів, окремих видів і груп тварин, впливу на них факторів навколишнього природного середовища; проведення моніторингових досліджень орнітофауни та ентомофауни території Парку та фонових територій; вивчення змін природного середовища під дією антропогенних факторів; вивчення питань відтворення корінних деревостанів та дослідження впливу лісогосподарських заходів різної інтенсивності на природне поновлення в деревостанах; проведення ландшафтних дослідження та досліджень ґрунтового покриву в межах Парку і на прилеглих територіях. гідрохімічні дослідження атмосферних опадів та води; геохімічні дослідження ґрунтів, грибів, рослинності; фенологічні спостереження згідно програми Літопису природи. Здійснення метеорологічні спостереження на наявних метеопостах тощо.

Р.S. Відділ науки висловлює велику вдячність адміністрації Парку та особисто директору Штогрину Миколі Олександровичу за підтримку та допомогу в облаштування приміщення для лабораторії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *