ОБЕРЕЖНО КЛІЩІ!!!

З початком літа в лісах активізувалися кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Кліщі можуть нападати на людину в будь-який час дня і ночі та за будь-якої погоди.

 Кліщі (Acari) — дрібні членистоногі тварини, підклас класу Павукоподібні (Arachnida).  Недобру репутацію мають кровососи (кровопивці) — іксодові кліщі, розмір яких до 5 мм, а дорослі самки кліща, харчуючись кров’ю теплокровних тварин, можуть розростатися до 2 см.

 

Менше їх, як правило, за сухої жаркої погоди, а прохолодними та похмурими днями їх кількість збільшується. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Крововсмоктування кліща може тривати до 12 діб. Напившись удосталь крові людини або тварини, кліщ відпадає самостійно для відкладання яєць у ґрунт.

Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт.

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту.

Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть.

Протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!

 

 

Провідний інженер з охорони праці
Андрощук Н. Д.

* * *

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *