Увага! Пожежонебеспечний період

У лісах України виникають пожежі найчастіше навесні (у квітні-травні), до появи трави, а також у серпні-жовтні, після висихання трав’яного покриву.

Ліси займаються і горять також залежно від погодних умов, від типу лісу, віку, повноти насадження та рельєфу місцевості. Менше горять листяні ліси, більше — хвойні на піщаних ґрунтах.

Особливо велике значення для лісового господарства мають запобіжні протипожежні заходи, зокрема протипожежна пропаганда серед населення, лекції, бесіди.

Лісові пожежі дуже небезпечні, оскільки пошкоджують або повністю знищують ліс разом з підліском і ґрунтовим покривом на великих площах. Поряд з деревиною пожежі знищують місця поселень лісових тварин. Вони негативно впливають на відновлення лісу та продуктивність нових насаджень. Лісові пожежі здебільшого виникають у хвойних лісах, особливо влітку. Однією з головних причин їх є недбале поводження людей з вогнем у лісі: залишки непогашених вогнищ, недопалків, сірників та елементарне недотримання правил пожежної безпеки.

За даними статистики, до 90% лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки в місцях роботи та відпочинку. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші властивості лісу, знищується фауна та флора. Службою державної охорони ПЗФ проводяться рейди на території науково-дослідних природоохоронних відділень,   по забезпеченню дотримання вимог  природоохоронного законодавства та правил пожежної безпеки.

Працівники НПП «Кременецькі гори» звертаються до голів сільських рад, а також до населення з проханням контролювати місця свого відпочинку на природі,  дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в відведених для цього місцях.

 

Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами «Правил пожежної безпеки» в Національному природному парку «Кременецькі гори» під час відпочинку, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільськогосподарських угіддях, пустищах, вздовж доріг. У вогні можуть загинути дрібні тварини. Екологи стверджують, що це забруднює атмосферу і псує родючий шар ґрунту. Крім того, за паління трави можна отримати й чималий штраф.

Дим від спалювання сухої трави і сміття згубно впливає на організм людини та на навколишнє середовище  завдаючи їм непоправної шкоди.

 

Йдуть Великодні  свята,тому працівники НПП «Кременецькі гори» нагадують про правила поведінки в лісових масивах національного природного парку «Кременецькі гори»

 

Кожному відвідувачу Парку необхідно дотримуватись правил поведінки:

  • не розводити вогнища в пожежонебезпечний період!
  • не підпалювати суху траву на полях та галявинах;
  • не кидати сірники або недопалки;
  • не заїжджати безпосередньо на територію Парку механічними транспортними засобами – іскри від них можуть викликати займання вогню;
  • не залишати на сонці пляшки, залишки скла та сміття.

 

Таким чином, хочеться підсумувати, що бережне поводження людей з вогнем у лісах та дбайливе ставлення до природи унеможливлює появу та виникнення загорянь у лісі, веде до збереження та нормального розвитку природних екосистем.

 

Пам’ятайте що, необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха – втрати значної кількості лісів!

 

 

Провідний інженер з охорони природних екосистем Волинський С. А.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *